Стратегія НПВ до 2020.pdf
Adobe Acrobat Document 224.9 KB
СТРАТЕГІЯ ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ.pdf
Adobe Acrobat Document 761.0 KB
Концепція національно-патріотичного вихо
Adobe Acrobat Document 270.2 KB

 

"ЗОРЯ ЙОГО

 

ГОРІЛА ЛЮДЯМ"

так звучала назва вечора пам’яті, присвяченого Назарію Яремчуку, який підготувала та провела вчитель української мови та літератури Несторяк Марія Василівна спільно з учнями 8 класу.

Присутні зі щирою зацікавленістю слухали розповіді учнів, що ознайомили їх із мистецьким життям артиста. На святі учні декламували вірші, слухали записи відомих пісень: «Смерека», «Червона рута», «Вишиванка» у виконанні Н. Яремчука і багато інших. Учениці 8 класу Чучко Марина та Трач Антогніна виконали пісні «Водограй» та «Пісня буде поміж нас». Захід супроводжувала презентація, де висвітлювались фотосвітлини із життя співака.

Знаменитий український співак, Народний артист України, Кавалер ордену Дружби народів, лауреат державної премії України ім. Т.Г. Шевченка – Назарій Яремчук прожив дуже мало (30.11.1951 – 30.06.1995), але встиг стати легендою вітчизняної естради. З ним облетіли світ наші українські пісні – "Червона рута", "Водограй", "Смерекова хата", "Стожари", "Гай, зелений гай", "Родина", "Я піду в далекі гори", "Пісня буде поміж нас", "Писанка", "Гей ви, козаченьки", "Я ще не всі тобі сказав"... "Він так співав, що мав у горлі мозолі. Він так співав, що крилами йому став голос", – написав поет Андрій Демиденко.

      Сьогодні діти дізналися про ще одну велику особистість – співака та справжнього патріота України, який в одному з останніх своїх інтерв'ю сказав: "Кожний з нас повинен постійно бути в польоті – крізь долю, над суєтою. І при цьому, однак, не відриватися від землі. Пам'ятати священні речі – навіщо живеш, звідки ти родом, до чого прагнеш, що скажеш людям, з якого колодязя п'єш живу воду.  Я вийшов з того віку, коли звертаєш увагу на дрібниці – автографи, популярність. Мене турбує інше: що буде з нашим пісенним садом завтра!».

Заступник директора з виховної роботи

 

І.Ю. Несторяк

 

ФЛЕШМОБ "ВІТАЄМО, УКРАЇНО!"

День вишиванки в школі

     Одному з видів українського народного мистецтва  – вишивці присвячений наш сьогоднішній день – День вишиванки.

Народне прислів'я каже: «Без верби і калини нема України». До сказаного слід додати: «І без вишивки». Тому що вишиваний рушник і вишита сорочка давно стали українськими народними символами-оберегами. Мамина пісня, батькова хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, добре слово сусідів, традиції і звичаї… Нас, українців, по вишивках і чарівних рушниках-оберегах упізнають в усьому світі. Українська жінка і сорочку синові вишиє на щастя, і рушника на долю. Тому рушник і став синам та донькам оберегом, бо це сама материнська любов і щира молитва, що оберігають її дітей від біди в далеких дорогах.

Ми повинні пам’ятати, що народна вишивка це мистецтво, яке постійно розвивається. Це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання не розгубити його, передати це живе іскристе диво наступним поколінням.

Хай у ваших оселях розквітне калина, оживуть птахи й квіти на полотнах! Ми з вами усі українці, яких об'єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишивки.

Хай Вам сміється доля журавлина,

Поля розлогі колосом цвітуть,

Нехай червоні ягоди калини

На вишиванках осявають путь.


Зустріч з воїном АТО

        25 листопада  в Сергіївській ЗОШ І-ІІІ ступенів  відбулася  зустріч учнів з учасником бойових дій в зоні антитерористичної операції,  випускником нашої школи Чоканом Сергієм. В першу чергу Сергій заглянув у клас, де навчався, поспілкувався зі своїм класним керівником Прокопюк П.О.

      З болем в очах Сергій розповідав про пережите в зоні АТО. Своїм прикладом показав, що не тільки словами можна любити Батьківщину, але й вчинками доводити це.

        Учням розповідав про учасників бойових дій, наших земляків, які загинули на сході, захищаючи рідну Україну, свій край, всіх нас.

      По закінченні зустрічі  побажав  воїнам здоров’я, удачі, щастя та мирного неба над головами. А учнів закликав приймати участь в акціях та фестивалях, спрямованих на підтримку нашої армії, надсилати листи та малюнки, які є символами нашої підтримки.

         Такі заходи допоможуть дітям зрозуміти що «патріот» - це не просто слово, а також навчитися шанобливому ставленню до Батьківщини, відчути гордість за наших захисників Вітчизни.


Науково-практична конференція "Ліс – наше багатство"

        Одним із найкращих багатств, якими наділена наша держава являється ліс. 

         Відомий письменник М. Пришвін писав „У лісі я знайшов для себе джерело безкінечних відкриттів.” Справді, в лісі ми зустрічаємося із своєрідною сукупністю рослин, різноманітним тваринним світом.

         Лiс - одвiчна симфонія природи, її храм. Лiс - це особливий, безкінечно добрий, безкінечно щедрий органiзм, який нiчого не просить для підтримки свого iснування, навпаки, вiн бере пiд захист всi живi істоти.

         Спільно із працівниками НПП «Черемоський» учні 10 класу разом із класним керівником Вовк Ю.М. провели науково-практичну конференцію «Ліс – наше багатство».

         Дана конференція була проведена з метою виховання у дітей любові до рідного краю і бережного ставлення до лісів.
Біля садиби Л. Кобилиці

Акція "Годівничка"


    З 20 по 29 листопада в нашій школі відбулася акція "Годівничка". Виготовлені годівнички розвішані в пришкільному саду. Переможці акції відправили свої роботи на районний конкурс "Краща годівничка", організований парком "Черемоський". Переможцем районного конкурсу став учень 9-А класу Тимуш Михайло. Його годівничка визнана найоригінальнішою та стала експонатом музею парку "Черемоський". Терен Іван та Процюк Володимир нагороджені грамотами за активну участь у конкурсі.

Науково-практична конференція "Червонокнижні тварини та їх охорона"