ЗЛІТ ЛІДЕРІВ

 

УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

 

У СЕРГІЇВСЬКІЙ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ

 

З метою підтримки розвитку учнівського самоврядування, обміну досвідом та  залучення лідерів учнівського самоврядування до участі в практичній громадській діяльності району 11 жовтня 2017 року проведено зліт лідерів учнівського самоврядування закладів освіти району на базі Сергіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У роботі зльоту взяли участь лідери учнівського самоврядування – члени Путильської районної ради учнівського самоврядування, голови учнівського самоврядування, голови  комісій з питань екології та краєзнавства та координатори учнівського самоврядування закладів освіти району.

Перед учасниками зльоту з питанням «Учнівське самоврядування в системі роботи школи. Формування активної громадянської  позиції» виступила координатор учнівського самоврядування, методист районного методичного кабінету сектора управління в сфері освіти  Путильської райдержадміністрації  Любов Юріївна Москаль.

Учасники зльоту переглянули презентацію про  проведення в закладах освіти  Дня Миру та флешмобу «Голуб Миру». А хореографічний  колектив «Веселка» Сергіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом Дроняк Галини Василівни, педагога-організатора та  керівника хореографічного гуртка ПРЦДЮТ, представив хореографічну  композицію «Світ без війни».

 Поділилися досвідом роботи з організації краєзнавчої та екологічної  роботи  в Сергіївській школі заступник директора з виховної роботи Несторяк Ірина Юріївна та  педагог-організатор Верешко Софія Іванівна. Підтвердженням успішної результативності діючої системи роботи був виступ екологічної агітбригади «ЕКО-ШАНС», володарів І місця в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу агітаційних колективів «Земля – наш спільний дім»,  на тему  «Ландшафти як середовище життя та об’єкти охорони» (керівники: Верешко Софія Іванівна, педагог-організатор; Несторяк Ірина Юріївна, заступник директора з виховної роботи;  Дроняк Галина Василівна, педагог-організатор; Самашко Петро Васильович, вчитель музичного мистецтва).

На зльоті було проведено вибори нового складу Путильської  районної ради учнівського самоврядуванняю.

 

Завершився зліт лідерів учнівського самоврядування екскурсією в музей імені  Лук'яна Кобилиці (провела екскурсію, вчитель історії Сергіївської ЗОШ Кочерган Ганна Олексіївна).

         10 листопада 2016 року на базі СелятинськоїЗОШ І-ІІІ ступенів проведено семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи з проблеми «Виховання громадської активності, патріотизму й високих моральних якостей шляхом залучення дітей до дитячих організацій» та зліт лідерів учнівського самоврядування закладів освіти району.

         Розпочалася зустріч візиткою закладу та хвилиною мовчання в знак пам'яті  про тих, хто віддав своє життя за світле майбутнє нашої України – Героїв небесної сотні, учасників антитерористичної операції,  а також наших земляків Олександра Чигрина, Дмитра Горбана, Сергія Потарайка та колишнього випускника Селятинської школи – Олександра Зайця.

         Перед учасниками семінару-практикуму та зльоту виступила методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Москаль Любов Юріївна, яка зосередила увагунареалізації Концепції національно-патріотичного виховання та Стратегії виховання особистості в системі освіти Чернівецької  області та ролі учнівського самоврядування.

         З вихованням громадянської активності на військово-патріотичних традиціях в Селятинській ЗОШ І-ІІІ ступенів познайомив учасників семінару-практикуму директор школи Олександр Петрович Штефура.

         Про учнівське самоврядування в системі роботи школи та  роботу дитячої організації «Юний прикордонник» розповіла Рогозняк Валентина Танасіївна, заступник директора з виховної роботи.

         Кращі лідерські справи учнівського самоврядування презентувала для учасників зустрічі Костиль Мирослава, заступник голови ради співуправління Селятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, учениця 9 класу. Цікаво було представлено шефську роботу з Селятинським ДНЗ. Під керівництвом учня 6 класу Дениса Берли та завідувачки Селятинським ДНЗ Ямніцької Галини Францівни наймолодші юні прикордонники, команда дошкільників «Гірські дозорці», представили показовий виступ про свою роботу. А підтримкою від шефів, відділу Державної прикордонної служби України в с. Селятин, була виконана патріотична пісня  військовослужбовцем відділу.

         Під керівництвом голови районної ради учнівського самоврядування Скидан Уляни, учениці 11 класу Путильської ЗОШ І-ІІІ ступенів, лідери учнівського самоврядування презентували проведену роботу (флешмоби, акції, конкурси, турніри, змагання і т.п.)   з початку 2016/2017 н.р. з патріотичного напрямку. Нашу школу представила голова учнівської координаційної ради школи  Галиця Христина, учениця 8 класу.

         Учасники зустрічі відвідали кімнату-музей юних друзів прикордонників, дізналися багато цікавого від екскурсоводів та учнів школи під керівництвом педагога-організатора Оксани Іванівни Політанської. А заступник директора з виховної роботи Валентина Танасіївна Рогозняк презентувала нову експозицію у фойє школи з історії с. Селятин.

         З великим захопленням спостерігали лідери учнівського самоврядування за заняттям загонуюних друзів прикордонників (керівник Пінчук Юрій Леонідович, вчитель курсу «Захист Вітчизни»).

         Незабутні враження отримали всі учасники зустрічі  від відвідування відділу Державної прикордонної служби України в с. Селятин, яку для них організував начальник відділу прикордонної служби Підгорний Роман Миколайович за проханням директора Селятинської школи Штефури Олександра Петровича.

 

         Всі проведені заходи ще раз переконали учасників, що саме організація такої живої роботи відкриває змістовний шлях до формування громадянської правосвідомості і моралі,  ціннісного ставлення учнів до себе, людей, до суспільства і держави, дає змогу виховати в учнів гордість за свій рідний край, за свої дії.

Участь в англомовному вебінарі лідерів учнівського самоврядування «Партнерство та міжнародні відносини в діяльності учнівського самоврядування»

     У рамках Року англійської мови в Україні лідери обласної ради дітей Чернівеччини зініціювали проведення англомовного вебінару «Партнерство та міжнародні відносини в діяльності учнівського самоврядування», що відбувся 24 лютого 2016 року.

        У роботі вебінару взяли участь 25 лідерів учнівського самоврядування закладів освіти району та 15 координаторів. Гостями у студії були вчителі англійської мови. Представниками нашої школи були: Галиця Христина, учениця 7 класу - голова учнівської КР та Ревуцький Владислав, учень 7 класу - голова комісії з питань спорту та здорового способу життя, Верешко С.І. - педагог-організатор, координатор шкільного учнівського самоврядування.

         Порядок денний вебінару передбачав обмін досвідом з питань партнерства та міжнародних відносин між районними/міськими радами учнівського самоврядування та проведення обласного флешмобу «Наближаємо мир!».

      У ході виступів лідери англійською мовою розповідали про захоплюючі міжнародні проекти, міжнародні конкурси, партнерську діяльність, співпрацю з волонтерами Корпусу Миру США в Україні, поїздки до Польщі, Румунії, перебування у міжнародних таборах тощо.

        Від лідерів Путильщини  досвідом роботи з питанням «Вивчення англійської мови в мистецькому міжнародному співробітництві» поділилась учениця 10-А класу Довгопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дроняк Адріана, яка є  головою комісії з питань партнерства та міжнародних відносин шкільного учнівського парламенту та районної ради учнівського самоврядування.

       Після завершення виступів відбувся флешмоб. До нього учасники готувались заздалегідь, вони виготовили ліхтарики Миру. Лідери зазначили, що всі вони важко переживають те, що відбувається зараз в Україні. Коли біль одного стає болем кожного – тільки так можна подолати всі труднощі. Під мелодійну пісню у супроводі асистента кафедри ЧНУ ім.Ю.Федьковича Постевки Георгія в усіх студіях учасники запалили ліхтарики Миру.

       На завершення учні  поділились враженнями,  поспілкувались з вчителями англійської мови та визначили основні напрямки роботи учнівського самоврядування в рамках Року англійської мови в Україні.